Az alapítványról / Munkatársaink / Horváth Gabriella

Email: horvath.gabriella@jolelekalapitvany.hu

Konzultáció helye: Budapest

Konzultációs időpontok: csütörtök: 9:00-18:00, péntek 9:00-18:00

Megoldásfókuszú szemlélettel dolgozom: klienseimmel célokban és megoldásokban gondolkodunk.
Hiszem azt, hogy mindannyian képesek vagyunk arra, hogy életünk aktív alakítói legyünk. Célom, hogy a hozzám fordulókat erősítsem a döntéshozás, a felelősségvállalás képességében, annak tudatosításában, hogy a választás lehetősége mindannyiunk számára adott. Meggyőződésem, hogy szabad választásunk felismerése és átélése önmagában egy olyan erőforrás, amely hozzásegít az élettel való elégedettség, hatékonyság érzéséhez – legyen szó kritikus, megterhelő élethelyzetekről vagy a mindennapokról.
Szeretek új dolgokat tanulni, és a folyamatos tanulást a szakmám mellett a mindennapokban is fontosnak tartom. Úgy gondolom, hogy minden egyes új nap egy újabb lehetőség a tanulásra, akár saját magunkról is. Az már csak segítség, ha mindehhez plusz eszközöket kapunk a kezünkbe. Ez az, amiben szívesen segítek.

A következő területeken tudok segíteni:
– stresszkezelés (relaxációs technikák alkalmazásával)
– önértékelés, útkeresés, önismereti kérdések
– önérvényesítés, szociális kompetenciák fejlesztése
– életvezetési nehézségek
– élethelyzeti krízisek
– pályaválasztási, életpályával kapcsolatos kérdések
– konfliktus-kezelés nehézségei
– szorongás
– pszichoszomatikus tünetek
– prevenció, egészségmegőrzés

Munkám során az alábbi képzéseken elsajátított ismeretekre támaszkodom:

Pszichológus diploma: ELTE PPK (2010)

Posztgraduális tanulmányok:
– Tanácsadó szakpszichológus képzés; krízistanácsadás specializáció: ELTE PPK (folyamatban)
– Képzőművészet-terapeuta diploma: PTE ÁOK-MK (2014)

Egyéb szakmai és módszerspecifikus képzések:

– Relaxáció (Autogén Tréning); Magyar Relaxációs és Szimbólumterápiás Egyesület (2017)
– Asszertív (Szociális Kompetencia) Tréning; Magyar Viselkedéstudományi és Kognitív Terápiás Egyesület (2016)
– Kognitív-Analitikus Egyéni Rövid Művészetterápia; Magyar Művészetterápiás Társaság (2016)
– Megoldásfókusz Mindenkinek Tréning; Solutionsurfers Magyarország (2015)
– Hősök Tere Tréning; Heroic Imagination Project (2014)
– Rendszerszemléletű családterápiás önismereti csoport (150 óra); Magyar Családterápiás Egyesület (2010)
– Szuggesztiók Alkalmazása a Szomatikus Orvoslásban Képzés (SASOK); Magyar Hipnózis Egyesület és Semmelweis Egyetem Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinika (2010)

Bejelentkezés:a horvath.gabriella@jolelelekalapitvany.hu email címen.

Szakmai facebook oldal.