Az alapítványról / Munkatársaink / Hajba Zsuzsanna

Konzultáció helye: Budapest és Székesfehérvár

Konzultációs időpontok: megegyezés alapján

Bemutatkozás:

Eredetileg az üzleti világból érkeztem, ahol több mint 10 évig marketing szakterületen dolgoztam. A körülöttem lévő munkatársak stresszel teli élete, munkájuk és magánéletük egyensúlyának felborulása, valamint saját kisebb-nagyobb elakadásaim arra ösztönöztek, hogy néha lelassítsak, magamba nézzek és megkérdőjelezzek bizonyos prioritásokat. Egy hosszabb önismereti folyamat után pályát módosítottam és azóta pszichológusként dolgozom. 2019-ben – 20 év németországi tartózkodás után – hazatértem Magyarországra. Meggyőződésem, hogy a test, lélek, és szellem harmóniájához vezető út az önismereten keresztül visz és hiszek abban, hogy alapvetően minden emberben megvan a fejlődési potenciál egy boldog élethez. Feladatomra úgy tekintek, mint egy hegyi túravezető munkájára, aki szakértelmével támogatást nyújt a kliensnek az előtte álló járatlan út megismerésében, kezet nyújt az akadályokon való átkeléshez és bátorítja őt az előre jutásban, hogy képes legyen a saját lábán és saját erejéből elérni a kívánt célt. A tanácsadások során célom az ítéletmentességen alapuló, bizalmi légkör kialakítása.
Magyarul, németül és angolul egyaránt dolgozom.
Keressen, kérdezzen bizalommal!

– önismereti kérdések: egészséges önbizalom, helyes önértékelés kialakítása, én-erősítés,
– életvezetési tanácsadás, változásokkal való megbirkózás
– megoldáskeresés életvezetési nehézségek és élethelyzeti krízisek esetén
– munkahelyi stresszkezelés; kiégés megelőzése,
– munka-magánélet egyensúlyának javítása, öngondoskodás
– konfliktuskezelési- és frusztrációtűrési képesség fejlesztése, szociális kompetenciák fejlesztése
– szorongással összefüggő – de nem klinikai – problémák, teljesítményszorongás javítása
– pályakezdők életkezdési krízise
– életstílus-váltás támogatása, pályamódosítás

Universität Trier: MSc fokozat (2018)
Ludwig-Maximilians Universität – München: BSc fokozat (2015)

Tanácsadó szakpszichológus szakképzés, Eötvös Lóránd Tudományegyetem (folyamatban)

– Individuálpszichológia-önismeret, 150 óra Magyar Individuálpszichológiai Egyesület
– Neuropszichológiai diagnosztika és terápia – NRT-Pasing, München (2015-2018)
– Viselkedésgenetika – Universität Trier (2017)
– Progresszív Izomrelaxáció – Universität Trier (2016)
– Coach képzés – Ludwig-Maximilians Universität Mentoring-program (2012-2014)

Publikációim:
– Neumann, R., Völker, J., Hajba, Z., & Seiler, S. (2021). Lesions and reduced working memory impair emotion recognition in self and others. Cognition and Emotion, 35(8), 1527-1542.

Link a cikkhez.