Az alapítványról / Munkatársaink / Horváth Gabriella

Szakmai facebook oldal.

Konzultáció helye: Budapest

Konzultációs időpontok: csütörtök: 9:00-18:00, péntek 9:00-18:00

Megoldásfókuszú szemlélettel dolgozom: klienseimmel célokban és megoldásokban gondolkodunk.
Hiszem azt, hogy mindannyian képesek vagyunk arra, hogy életünk aktív alakítói legyünk. Célom, hogy a hozzám fordulókat segítsem saját választási lehetőségeik felismerésében, erősítsem a döntéshozás, a felelősségvállalás képességében. Meggyőződésem, hogy szabad választásunk átélése önmagában egy olyan erőforrás, amely hozzásegít az élettel való elégedettség, hatékonyság érzéséhez – legyen szó kritikus, megterhelő élethelyzetekről vagy a mindennapokról.

A pszichológiai tanácsadási folyamatban – annak nevével ellentétben – nem nyújtok kész megoldásokat, hanem a saját megoldásaik építésben támogatom klienseimet. A közös munka során mindemellett relaxációs és művészetterápiás eszközöket használunk.

Szeretek új dolgokat tanulni, és a folyamatos tanulást a szakmám mellett a mindennapokban is fontosnak tartom. Úgy gondolom, hogy minden egyes új nap egy újabb lehetőség a tanulásra, akár saját magunkról is. Az már csak segítség, ha mindehhez plusz eszközöket kapunk a kezünkbe. Ez az, amiben szívesen segítek.

A következő területeken tudok segíteni:
– stresszkezelés, öngondoskodás, relaxációs technikák elsajátítása
– önértékelés, önbizalom kérdései
– útkeresés, pályaválasztási, életpályával kapcsolatos kérdések
– önérvényesítés, konfliktus-kezelés, szociális kompetenciák fejlesztése
– megoldáskeresés életvezetési nehézségek és élethelyzeti krízisek esetén
– enyhébb szorongás kezelése
– stresszel összefüggő pszichoszomatikus tünetek enyhítése
– prevenció, egészségmegőrzés

Munkám során az alábbi képzéseken elsajátított ismeretekre támaszkodom:

Pszichológus diploma: ELTE PPK (2010)

Posztgraduális tanulmányok:
– Tanácsadó szakpszichológus képzés; krízistanácsadás specializáció: ELTE PPK (2018)
– Képzőművészet-terapeuta diploma: PTE ÁOK-MK (2014)

Egyéb szakmai és módszerspecifikus képzések:

– Brief coaching gyermekekkel és kamaszokkal; Solutionsurfers Magyarország (2018)
– Relaxáció (Autogén Tréning); Magyar Relaxációs és Szimbólumterápiás Egyesület (2017)
– Asszertív (Szociális Kompetencia) Tréning; Magyar Viselkedéstudományi és Kognitív Terápiás Egyesület (2016)
– Megoldásfókusz Mindenkinek Tréning; Solutionsurfers Magyarország (2015)
– Hősök Tere Tréning; Heroic Imagination Project (2014)
– Rendszerszemléletű családterápiás önismereti csoport (150 óra); Magyar Családterápiás Egyesület (2010)
– Szuggesztiók Alkalmazása a Szomatikus Orvoslásban Képzés (SASOK); Magyar Hipnózis Egyesület és Semmelweis Egyetem Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinika (2010)

A JóLÉlek Pszichológiai Alapítványban a következő programon találkozhatnak velem:
– Pozitív pletyka- női önbizalomnövelő workshop
Bennünk élő istennők workshop

Bejelentkezés:a horvath.gabriella@jolelekalapitvany.hu email címen.