Az alapítványról / Munkatársaink / Pilz Fanni

Konzultáció helye: Budapest

Konzultációs időpontok: csütörtök: 9:00 – 20:00

Bemutatkozás:

Pszichológusként a személyközpontú szemlélet az, amit igazán a magaménak érzek, munkám során felnőttekkel és gyerekekkel is foglalkozva fontosnak tartom az empatikus és elfogadó légkör megteremtését.

Sok időt töltöttem gyerekekkel: több óvodában és iskolában dolgoztam, négy éve egy alternatív iskolának a mindennapjaiban veszek részt. Sokat használom a gyermekpszichodráma módszerét, illetve az integratív szemléletet sajátítom el jelenleg. A gyerekekkel való munkára mindig is izgalmas felfedezésként tekintettem, melyet az erőforrásaik feltérképezésével és az igényeik szerinti módszer alkalmazásával, közösen hozunk létre. Fontosnak tartom, hogy a gyerekekkel és szüleikkel mindannyian aktívan a folyamat részeseivé váljunk.

A magánéletemben és a munkám során is a személyek közötti kapcsolat a leglényegesebb számomra, hiszek abban, hogy a bizalommal teli kapcsolat az alapja a változásnak. Azt gondolom, hogy mindenki a saját életének szakértője, segítőként a másikra hangolódva, őt kísérve veszek részt a folyamatban.

A következő területeken tudok segíteni:
-szorongásos panaszok
-félelmek
-magatartási, beilleszkedési problémák
-önértékelési problémák
-nevelési tanácsadás
-családi életben bekövetkezett változások (költözés, válás, óvoda- iskolaváltás, testvérszületés)

Munkám során az alábbi képzéseken elsajátított ismeretekre támaszkodom:

Pszichológus diploma: Károli Gáspár Református Egyetem (2020)

Egyéb szakmai és módszerspecifikus képzések:
– Gyermekpszichodráma; Magyar Individuálpszichológiai Egyesület (2016)
– Autogén tréning; Magyar Relaxációs és Szimbólumterápiás Egyesület (2019)