Az alapítványról / Munkatársaink / Pivarcsi Dorina

Telefonon: +36 20 975 8490

Konzultációs időpontok: hétfő: 8:00 – 19:00

Bemutatkozás:

„Az embertől mindent el lehet venni, csak egyet nem: azt a végső emberi szabadságjogot, mely szerint eldöntheti, hogyan álljon hozzá az adott körülményekhez.”

Viktor E. Frankl

Viktor E. Frankl szavaival mélységesen egyetértek. Úgy vélem és tapasztalom, hogy bármilyen nehézséggel is állunk szemben, minden esetben miénk a lehetőség arra, hogy megválasszuk hozzáállásunkat. Ebben a választásban saját értékeink és céljaink ismerete segít nekünk, éppen ezért kulcsfontosságúnak tartom az önismeretet a teljes testi-lelki jóllétünk kialakulásában.

Pszichológusként központi szerepet tölt be munkámban a kapcsolódás, amiben a kliensek megélhetik a feltétel nélküli elfogadást. A konzultációk során olyan kognitív és viselkedésterápiás módszereket alkalmazok, melyek segítik a bennünk lévő nehéz érzések felismerését és elfogadását, a cselekedeteink hátterében meghúzódó lehetséges indítékok azonosítását, továbbá a személyes értékeink és céljaink feltárását, melyek által egy értékvezérelt, tudatosabb és kiegyensúlyozottabb életet élhetünk.

Az ülések alkalmával az Elfogadás és Elköteleződés Terápia (ACT), a Mindfulness-alapú Kognitív Terápia (MBCT), valamint a Sématerápia különböző elemeivel, gyakorlataival találkozhatnak a hozzám érkezők.

– Stresszkezelés
– Önismeret
– Konfliktuskezelés – munkahelyi és magánéleti konfliktusok egyaránt
– Kommunikációs készségek fejlesztése