Az alapítványról / Munkatársaink / Prajda Anita

Prajda Anita

Emailen: prajdaanita.pszichologus@gmail.com

Konzultációs időpontok: szerda: 9:00 – 19:00, péntek: 9:00-12:00

„Ha a múlt elől futunk vagy a jelen fájdalma ellen harcolunk, akkor bebörtönözzük magunkat. A szabadság azt jelenti, hogy elfogadjuk azt, ami van, és megbocsátunk magunknak, megnyitjuk a szívünket, hogy felfedezhessük a jelenben létező csodákat.”
Edith Eva Eger

Bemutatkozás:

Életünkben időről-időre útelágazásokhoz érkezünk, vagy csak utólag eszmélünk rá, hogy menetközben megváltozott körülöttünk a táj, a közeg, az emberek. Előfordulhat, hogy iránytűnk mágneses viharba kerül, egyszerre nem tudjuk, merre van az előre. Külső vagy belső okok miatt tanácstalannak, kiszolgáltatottnak érezzük magunkat, esetleg fogytán az erőnk és a lelkesedésünk, hogy továbbinduljunk. Hiszem, hogy mindenki képes megrajzolni és szükség esetén újra rajzolni saját életének térképét és eligazodni rajta. Ehhez a belső utazáshoz kínálok egyéni figyelmet, megtartó közeget és szakmai segítséget.
Az önismereti úton nincs rossz irány, minden ösvény önmagunkhoz visz közelebb. Pszichológusként segítő útitársa leszek a hozzám fordulónak, elfogadással, empátiával és türelemmel kísérem őt. Egyéni tempót követve, közösen határozzuk meg az irányt, majd segítem kliensemet a kibontakozásban, különböző nézőpontokat kínálva, hogy mind nagyobb rálátása nyíljon saját helyzetére.

Mindig is csodáltam azokat az embereket, akik mernek tenni magukért és van bennük elég bátorság ahhoz, hogy segítséget kérjenek, ha elakadtak. Vallom és tapasztalom, hogy biztosabb önismerettel hatékonyabban, nyugodtabban és boldogabban élhetjük az életünket.

Keressen, kérdezzen bizalommal!

– Önértékelési nehézségek, önbizalomhiány
– Önismeret, önmegvalósítás
– Életvezetési elakadások
– Kommunikációs nehézségek
– Kiégés-szindróma, motiválatlanság
– Külföldi kiutazás és hazatérés
– Gyász, szakítás, válás

A JóLÉlek Pszichológiai Alapítványban a következő programokon találkozhatnak velem:
– PszichoKávéház
– Szülő-gyerek kör
– Mese-est

Pszichológus diploma: Pécsi Tudományegyetem (2019) – Viselkedéselemző
Szegedi Tudományegyetem (2021) – Pszichológus

– Pszichodráma asszisztens képzés (2017-2019); Magyar Pszichodráma Egyesület
– Pszichodráma- önismeret, 250 óra (2015-2017)
– Katatím Imaginatív Pszichoterápia, KIP (2022-, folyamatban); Magyar Komplex Pszichoterápiás Egyesület (MAKOMP)

Egyéb:
– ELTE BTK magyar nyelv és irodalom MA diploma és színháztudományi programbizonyítvány (2007)
– Önkéntes: kiscsoportos gyermektáborok szervezése, lebonyolítása; “Csepp a tengerben” Állami Gondozott Fogyatékos Gyermekekért Alapítvány (2005-2015)

Kutatásaim:
– Prajda, A., & Jagodics, B. (2022). A cyberbullying vizsgálata egyetemi hallgatók körében a kiégés és az önértékelés tükrében. Iskolakultúra, 32(2), 21–42.

Link a cikkhez.