Az alapítványról / Munkatársaink / Bereczki Ágnes

Szakmai facebook oldal

Konzultációs időpontok: hétfő 9:00-20:00, kedd 9:00-20:00

Bemutatkozás:

“A látásod kitisztul, amint a szívedbe tekintesz.
Aki kifelé néz, álmodik.
Aki befelé néz, fölébred.”
/Carl Gustav Jung/

Életünk során időnként előfordul, hogy nem találjuk a világban a helyünk, kibillenünk az egyensúlyi helyzetünkből. Lehet, csak annyit érzünk, nem úgy működünk, mint ahogy szeretnénk, esetleg a testünk finoman vagy éppen erőteljesen jelez, hogy magunkra nem fordítottunk figyelmet. Máskor hirtelen történik a környezetünkben valamilyen változás, amire nem tudunk azonnal megfelelően reagálni. Jól jön ilyenkor egy megértő külső szemlélő, aki képes más szemszögből látni a világot, segít újra összerakni a szétesettnek vélt részeket, hogy újra egységben legyünk önmagunkkal, és egyensúlyban tudjuk tartani magunkat a környezetünkkel is.

Leggyakrabban olyan fiatal felnőttekkel vagy felnőttekkel foglalkozom, akik stresszt, szorongást, félelmet élnek át, munkájukban vagy magánéletükben úgy érzik kiégtek. Vagy egyszerűen alacsony az önbizalmuk, az önértékelésük nem megfelelő szinten van. Velük elsősorban az autogén tréning relaxációs technikán, vagy szimbólumok segítségével meditáción keresztül tanuljuk meg, hogyan nyerjék vissza a kontrollt saját testük felett és egy egészségesebb, pozitív életszemlélettel hogyan tudnak jobban viszonyulni önmagukhoz és a világhoz.

Veszteségek, vagy változások, párkapcsolati nehézségek kezelése során segítek tudatosítani az ilyenkor bennünk zajló folyamatokat, amelyek néha sokféle kavargó érzelemmel járnak, feltérképezzük a meglévő erőforrásokat, és a lehetőségeket, amelyek segítenek alkalmazkodni egy új élethelyzethez. Sokat segít ilyenkor az elengedés és elfogadás készségének elsajátítása vagy az érzelmi rugalmasság kialakítása.

Pályaválasztás, karriertervezés vagy karrierváltás során igyekszünk közösen megtalálni az egyéni igényeket, motivációkat, értékeket, rövidebb- hosszabb távú célokat, és ezeket összhangba hozni azokkal a lehetőségekkel, amit a munkaerőpiac nyújt. Szükség lehet az egyén erősségeinek, képességeinek vagy készségeinek vizsgálata, hogy azok mennyire illeszkednek a kívánt pozíció vagy szakma elvárásaihoz, és ennek tudatában mely képzés vagy tréning elvégzése adna több esélyt a sikeres pályázáshoz.

Klienseimet arra bátorítom és abban segítem, hogy fogadják el magukat, bízzanak a saját értékeikben, mert azok segítségével megtalálhatják a saját útjukat, céljaikat, hozzanak bátran döntéseket és vállalják a felelősséget saját életükben, mert ezáltal lesznek képesek változni, fejlődni, előre jutni, elérni a kívánt célt.

– életvezetési tanácsadás
– life coaching
– stressz, szorongás, félelmek kezelése
– kiégés megelőzése, kezelése