Életpálya- és karrier tervezés
A pályaválasztási tanácsadás speciális változata a már megkezdett felnőtt évek alatt lehet segítség. Munkahelyváltás, új életszerepek, életszakaszok közti átmenet miatt mind indokolt lehet, hogy az ember időt szánjon rá, hogy dolgozzon az életútján. Az egyik legfontosabb dolog, amikor változtatunk, hogy nem csak új munkahelyet, lakhelyet, stb. választunk, hanem új életstílust. Ebben az összetett integrációs folyamatban segít a karrier tanácsadás.
Mikor érdemes életpálya és karrier-tervezési tanácsadáson részt venni?
A mai karrier-fogalom már eltávolodott az „amit elkezdtél, be is kell fejezni” elvtől, és inkább a „figyelj oda magadra és a lehetőségeidre” megközelítést foglalja magába. Szinte közhely, hogy az élete során az ember nem csak munkahelyeket, de szakmákat is fog váltani.
Ennek lehetnek külső okai, mint például piaci körülmények, és belső okai is, mint az érdeklődés, értékrend vagy képességek megváltozása.
Mindegyik eset összetett önismeretei, motivációs és életvezetési kihívás elé állít minket.
Kinek ajánljuk?
Mennyi ideig tart az életpálya és karrier-tervezési tanácsadás?
Ahogy a legtöbb tanácsadási forma, így az életpálya és karrier-tervezési folyamat hossza is egyénenként eltérő hosszúságú, attól függően, hogy ki hol tart önismereti és egyéb kihívásaival az életében, de 3-12 alkalomban már egy komplett folyamatnak tud teret adni. Egy tanácsadási alkalom, csakúgy mint más esetben 50 perces.
Rólunk mondták
Visszajelzések – klienseink tapasztalatai kollegáinknál
“Az életpálya- és karriertervezés során rengeteg új perspektívát és lehetőséget fedeztem fel magamról és a jövőmről. A tanácsadók segítettek nekem kifejleszteni egy életszemléletet és egy célt, amelynek mentén alakítom karrieremet.“
“Kisgyermekes anyukaként, 6 év otthonlét után terveztem visszatérni a munka világába. Bár a multinacionális cégnél, ahol dolgoztam visszavártak, de nem tudtam elképzelni, hogy az az életmód, és az a fajta feladatkör,amivel korábbi életem” járt, miként lesz összeegyeztethető a családi életemmel. Mindez nagy szorongással töltött el.A tanácsadási folyamat segített abban, hogy újraépítve szakmai önértékelésemet újrapozicionáljam magam és magabiztosan képviseljem a határaimat a visszatéréskor.”