Az alapítványról / Munkatársaink / Kívés Blanka

Konzultáció helye:  Budapest

Konzultációs időpontok: csütörtök: 8:00 – 14:00

Bemutatkozás:

„Valakinek el kell kezdenie. Lehet, hogy mások nem fognak együttműködni, de ehhez nincs semmi közünk. A tanácsom ennyi: kezdjük el! Függetlenül attól, hogy mások együttműködők-e, vagy sem.” Alfred Adler

A változás, változtatás sikere sok tényezőn múlik, de a folyamat elkezdése az első lépés. Ön már itt van, és keresi segítőjét a saját folyamatához. Adlerhez hasonlóan az én tanácsom is az: Kezdjük el!

A pszichológus pályára a gyermeki elme fejlődési lehetőségei iránti kíváncsiság hozott. Végül felnőttekkel kezdtem dolgozni egy egészen speciális területen, Büntetés-végrehajtásban voltam pszichológus, mely során tanácsadást, stressz- és kríziskezelést biztosítottam fogvatartottaknak. Ebben a környezetben tanultam meg a krízistámogatásban és rehabilitációban kulcsfontosságú segítői készségeket.

Három különböző országból szereztem egyetemi tapasztalatokat a pszichológia területén: Magyarországon, Dél-Koreában és az Egyesült Államokban tanultam. Dél-Koreában és Olaszországban pedig multikulturális tanítási tapasztalatokat is volt lehetőségem gyűjteni.

A krízistanácsadás mellett az interkulturális kapcsolatok és -közösségek pszichológiája, valamit a karriertanácsadás a szakterületeim.

A hozzám forduló támogatást kap az általa felépített nehézség, krízis leküzdéséhez, ami bátorsággal, önbecsüléssel és önmaga megismerésével fogja őt gazdagítani.

Magyarul és angolul egyaránt dolgozom.

Keressen, kérdezzen bizalommal!

– Önértékelési nehézségek, önbizalomhiány,

– Életvezetési elakadások és élethelyzeti krízisek,

– Különböző kapcsolati nehézségek – házassági és családi helyzetek,

– Személyes/társas alkalmazkodás nehézségek, kommunikációs nehézségek,

– Konfliktuskezelés,

– Döntéshozatal a karrierről, a munkáról, az iskola-munka-nyugdíj átmeneteinek segítése,

– Stresszkezelés, kiégés megelőzése,

– Életstílus-váltás támogatása, pályamódosítás, karriertanácsadás,

– Interkulturális alkalmazkodási nehézségek,

– Külföldi kiutazás és hazatérés.

Károli Gáspár Református Egyetem (2018) – Viselkedéselemző

Károli Gáspár Református Egyetem (2021) – Okleveles pszichológus

Tanácsadó szakpszichológus szakképzés, krízis szakirány, Eötvös Loránd Tudományegyetem (2024)

Individuálpszichológiai egyéni szupervízió – Magyar Individuálpszichológiai Egyesület (2023 – jelenleg)

Individuálpszichológiai elméleti képzés – Magyar Individuálpszichológiai Egyesület (2022 – 2023)

Individuálpszichológiai önismeret, 150 óra – Magyar Individuálpszichológiai Egyesület (2021 – 2022)

Handong Global University, Dél-Korea (2020) – Counseling Psychology Ma cserefélév

Calvin University, Michigan, USA (2020) – Counseling skills intenzív rövidkurzus

Handong Global University, Dél-Korea (2017) – Counseling Psychology Ba cserefélév

———————–English below———————-

Contact:

Email: kives.blanka.pszichologus@gmail.com
Mobile:  +36 20 394 6300

Place of consultation: Budapest

Consultation time: Thursday 8:00 a.m. – 2:00 p.m.

Introduction:

„Someone has to start. Other people might not be cooperative, but that is not connected to you. My advice is this: you should start. With no regard to whether others are cooperative or not.” Alfred Adler

The success of change depends on many factors, but starting the process is the first step. You are already here and looking for a helper for your own process. Like Adler, my advice is: you should start!

Curiosity about the developmental potential of children’s minds brought me to the field of psychology. Finally, I started working with adults in a special field: I was a psychologist in the Hungarian Prison Services, providing counseling, stress and crisis management for inmates. In this environment, I learned the key helping skills in crisis support and rehabilitation.

Having studied in 3 different countries, I gained international experience in the education of Psychology in Hungary, South Korea and the US. I also have multicultural teaching experience gathered from South Korea and Italy.

In addition to crisis counseling, the psychology of intercultural relations and communities, as well as career counseling are my areas of expertise.

Those who seek my counseling will receive support to overcome the difficulties and crises built up inside them, which will lead to courage, self-respect and self-knowledge.

I work in both Hungarian and English.

Feel free to contact me.

I offer my help in the following topics:

– Difficulties in self-assessment, lack of self-confidence,

– Mental blocks in life management and crisis situations,

– Various relationship difficulties – marital and family situations,

– Personal/social adjustment difficulties, communication difficulties,

– Conflict management,

– Decision-making about career, work, helping transitions between school-work-retirement,

– Stress management, burnout prevention,

– Lifestyle change support, career change, career counseling,

– Intercultural adjustment difficulties,

– Traveling abroad and returning home.

For my work, I rely on the knowledge acquired in the following trainings:

Psychology degree:

Károli Gáspár University (2018) – Behavioral analyst

Károli Gáspár University (2021) – Psychologist

Postgrad studies:

Counseling Psychology postgrad training – specializing in crisis counseling, Eötvös Loránd University (2024)

Other professional and method-specific training courses:

Individual Psychology supervision – Hungarian Association of Individual Psychology (2023 – Current)

Individual Psychology theoretical training – Hungarian Association of Individual Psychology (2022 – 2023)

Individual Psychology self-knowledge training, 150 hours – Hungarian Association of Individual Psychology (2021 – 2022)

Handong Global University, South Korea (2020) – Counseling Psychology Ma exchange semester

Calvin University, Michigan, USA (2020) – Counseling skills intense course