Az alapítványról / Munkatársaink / Régeni Ákos

Telefonon: +36 30 457 4487

Konzultációs időpontok: szerda 14:00-20:00

Bemutatkozás:

„A múlt elmúlt, a jövő még nincs, olyan lesz, amilyenné alakítjuk. De ehhez a jelenből kell
kiindulnunk.”

Pszichológusi munkám során elsősorban kognitív viselkedésterápiás megközelítést (CBT) alkalmazok, melynek központi gondolata, hogy a múltbeli események bár hatással vannak a személyiségünkre, de a problémáink itt és most vannak, ezeket tehát itt és most kell megoldani. Ennek mentén megvizsgáljuk a kapcsolatot a kliens jelenlegi helyzete, a gondolatai, az érzései, a viselkedése és a fizikai reakciói között. A környezetünk állandó, a gondolataink viszont gyakran automatikusak, akaratlanul a tudatunkba tolakodóak, negatív színezetűek. A CBT segítségével megtanuljuk, hogy automatikusan megvizsgáljuk a gondolatainkat (mindfulness alapokkal) és új szokásokat alakítsunk ki, így végül érzelmileg stabilabban érezzük magunkat.

Jelen- és megoldáscentrikus szemléletem központi eleme, hogy nem szabad lebecsülnünk a változásokban rejlő lehetőségek erejét. Mindenkiben ott vannak ezek a lehetőségek, csak sokszor a kishitűség, önbizalomhiány miatt az emberek nem mernek változtatni életükön, gondolkodásukon. A jelenlegi helyzetükkel elégedetlenek és ezért boldogtalanok, a változástól viszont tartanak, ezért először is ebben kell a megerősítés. Önismeretünknek nem létezik egy tökéletes végállapota, a kulcs inkább a változásokra való nyitottságban és a folyamatos újra-alkalmazkodásban rejlik.

Nagy hangsúlyt fektetek a test-lélek kölcsönhatás figyelembe vételére. Sok lelki betegség eredője a mai életmódból fakad (a nyugati táplálkozásból, mozgáshiányból, vitamin- és ásványianyag hiányból), amit belső megéléseink tovább ronthatnak.

Naprakész szaktudásom mellett hitelességemet, figyelmemet és elfogadó, megnyugtató hozzáállásomat biztosítom, amiben a kliensek megélhetik a feltétel nélküli elfogadást, így a kapcsolat önmagában gyógyító erejűvé válik.

– Stresszkezelés
– Önismeret: önbizalom, énkép, magabiztosság, önérvényesítés, helyes önértékelés kialakítása
– Szorongással összefüggő problémák – szociális szorongás, teljesítményszorongás
– Konfliktuskezelés – munkahelyi és magánéleti konfliktusok egyaránt