Történetünk

Ha a Kőrösi Csoma Sándor Kollégium falai mesélni tudnának…. 2009-et írunk, amikor 5 lelkes pszichológushallgató, barát és KCSSK-s kollégista szobájuk falait flip-chart papírokkal ragasztja össze, mert hisz egy közös jövőképben. Csillogó szemekkel ötletelnek éjszakákba nyúlóan, mert érzik, hogy maradandót fognak alkotni. Hisznek egymásban és talán magukban is. Szeretnének együtt dolgozni és elérhetővé tenni a pszichológiai tudást és szolgáltatásokat a pszichológiai rendelőkön kívül is. Világot fognak megváltani a maguk módján. 2010-ben sikerül:  hivatalos formában létrejön/megalakul a JóLÉlek Pszichológiai Alapítvány. Ekkor még nincs irodánk, nincsenek kliensek, de van hitünk, lelkesedésünk és optimizmusunk.

Azóta eltelt több mint 14 év… Az évek alatt egyre igényesebb műhelyekbe költöztünk. A pszichológushallgatók gyakorlott szakpszichológusok lettek, ki-ki tapasztalatot szerzett iskolában, Pedagógiai Szakszolgálatnál, Családsegítő Központban, kórházban vagy épp multinacionális vállalatnál.  A kezdeti csapat bővült/gyarapodott, formálódott;  insipiráló és egymást segítő közösséggé vált. A szervezet is felnőtt, közben megannyi ismeretterjesztő programot (Találkozások estje, Kezdjetek el élni tábor, PszichoKávéház…) , előadást, tréninget,  látott. Az ELTE  Pedagógiai és Pszichológiai Karának gyakorló helyévé váltunk, már mi mentoráljuk a hozzánk forduló pszichológushallgatókat.

Büszkék vagyunk arra, hogy a kihívások és változások mellett a JóLÉlek Pszichológiai Alapítvány 13 éve stabil pontot jelent  lelkes és nyitott pszichológus kollégáknak, tanulni vágyó hallgatóknak és segítséget kérő embereknek egyaránt. Büszkén mondhatjuk, hogy ez egy olyan szervezet, ahova jó megérkezni.