Szülő-gyermek konzultáció és nevelési tanácsadás
A gyermek konzultáció során minden esetben a gyermek/ serdülő problémái, tünetei vannak a fókuszban, ugyanakkor tartós változás eléréséhez nem csak a gyermekkel/ serdülővel történő egyéni beszélgetések, hanem szülőkkel folytatott konzultációs alkalmak is szükségesek. Pszichológiai tanácsadás során segítünk a fejlődéslélektan alapelveiből kiindulva a családjukhoz legjobban passzoló megoldást találni a problémájukra. A nevelési tanácsadás ezzel szemben kifejezetten szülőknek szóló konzultációs folyamat, amelynek során a szülők gyermekük fejlődésével, illetve kihívással teli nevelési helyzetekkel kapcsolatos kérdésekben kapnak támogatást. A gyermekpszichológiai és nevelési tanácsadás során elsősorban a gyermek életkorától függ, hogy a szülők illetve a fiatal, vagy mind együtt vannak-e jelen a konzultáción, de a beszélgetés minden esetben a gyermek problémájára fókuszál.
Mikor érdemes szülő-gyerek konzultáción részt venni?
Ha gyermekük:
Mennyi ideig tart a szülő-gyerek konzultáció?
A gyermek konzultáció a probléma jellegétől, és annak megközelítésétől (gyermek/ serdülő konzultáció vagy nevelési tanácsadás) függően 1-2 alkalomtól akár egy teljes tanévig is eltarthat.
A konzultációs alkalmak hossza 45-50 perc.
Rólunk mondták
Visszajelzések – klienseink tapasztalatai kollegáinknál
“Egyedülálló anyaként gyermekeim nevelése során sok kihívással szembesültem, és gyakran éreztem magam bizonytalannak és tanácstalannak, azonban a nevelési tanácsadás valódi fejlődést hozott szülői szerepemben. A pszichológus segített megérteni gyermekeim viselkedésének hátterét és hatékony kommunikációs módszereket tanított, amelyek segítettek kezelni a nehéz helyzeteket. Most sokkal magabiztosabban kezelem a nevelési kihívásokat, és közelebb kerültem gyermekeimhez, mint valaha.”
„A nevelési tanácsadási folyamat olyan eszközöket és stratégiákat adott nekünk, amelyek segítségével hatékonyabban tudjuk kezelni a nevelési helyzeteket. A pszichológus segítetett megtalálni az egyensúlyt a határozottság és az empátia között, és olyan módszereket tanítottak, amelyek segítségével támogató és szeretetteljes, ugyanakkor határokkal bíró környezetet tudunk teremteni a gyermekünk számára. Nagyon hálásak vagyunk azért a segítségért, amit kaptunk!”
“A feleségemmel való válás után kerestem kamasz fiamnak pszichológus segítségét. Nagyon féltem attól, hogy a köztünk lévő feszültségek és sérelmek kihatással lesznek a jövőjére, személyiségfejlődésére és lerombolják a továbbtanulási lehetőségeit is. Szerencsére nyitott volt arra a fiam, hogy pszichológust keressek a számára. Még jelenleg is jár az ülésekre, de sokkal kiegyensúlyozottabbnak és derűsebbnek látom már most és jobban motiválják az iskolai feladatai is. Én magam is sokkal nyugodtabb vagyok, hogy szemmel láthatóan jó kezekben van.”