Krízistanácsadás

Életünk során előbb-utóbb mindannyian átélhetünk olyan eseményeket, amik pillanatok alatt felborítják lelki egyensúlyunkat és átrendezik mindennapjaink addig megszokott menetét. Vannak szituációk, amiket jól vagy rosszul, tartósan vagy átmenetileg, de saját erőből meg tudunk oldani. Máskor egy szakember beavatkozása válik szükségessé az egyensúlyi állapot helyreállításához. A krízistanácsadás a lélektani krízisállapot ‒ egy sajátos, nagyfeszültségű, sokszor indulatos, érzelmileg labilis, beszűkült lelkiállapot ‒ mielőbbi oldására irányuló gyors és hatékony lelki elsősegélynyújtás. A beszélgetések során arra törekszünk, hogy a krízisben lévő klienst megértéssel és együttérzéssel támogassuk abban, hogy újra reálisabban láthassa önmagát és a történéseket, hogy felismerhesse azon képességeit, amiket a krízis megoldásában alkalmazhat, hogy kudarcélménye és reményvesztettsége felülíródjon és korábbi működése, alkalmazkodási képessége helyreálljon.

Mikor érdemes szakemberhez fordulni?

Érdemes egy szakembert felkeresnie, ha Ön úgy érzi, hogy kénytelen olyan érzelmileg jelentős és váratlan körülménnyel szembenézni, ami az adott helyzetben minden mást felülír és a helyzetet sem elkerülni, sem megoldani nem tudja. Ilyen körülmények lehetnek:

A véletlenszerű krízisek (hirtelen megjelenő életesemények, melyeket kudarc, veszély, veszteség érzése kísér):

  • a munkanélküliség krízise
  • teljesítmény- és karrierkrízisek

  • a válási krízis

  • súlyos betegség krízise

  • a szeretett személy elvesztésének krízise

  • öngyilkosság krízise

Az életszakaszváltások krízisei (viszonylag hosszabb időszakok, melyeknél a krízis inkább fordulópontot, a fokozott sebezhetőség és a megnövekedett lehetőségek sorsdöntő időszakát jelenti):

  • a fiatal felnőttkor krízisei (leválás a származási családról, foglalkozási szerepbe való beilleszkedés, párválasztás mint krízis, elköteleződési válság)
  • a családalapítás krízise

  • a szülőszerep krízisei

  • az életközép krízise

  • a női vagy férfi szerepváltásból eredő krízisek

  • az időskor krízise

Mennyi ideig tart a krízistanácsadás?

Egy alkalom 50 percig tart.
Gyakoriság: heti 1-3 alkalom (a krízisállapot mélységétől függően)
Ülésszám: 3-8 találkozás.

A krízistanácsadás nem halmozott veszteségélmény esetén ‒ a krízisállapot mélységétől és a kliens motivációjától függően ‒ relatív rövid folyamat. Ezt követően természetesen további ülések egyeztethetőek a pszichológussal az elért egyensúlyi állapot fenntartására, más a krízis kialakulásában szerepet játszó tényezők megismerésére és feldolgozására, illetve annak reflektálására, hogy bizonyos nehéz élethelyzetek hogyan lehetnek egyidejűleg a belső változás és a személyiségfejlődés eszközei is.

Fontos! Alapítványunk nem krízisambulancia, pszichológusaink csakis előzetesen egyeztetett időpontokban tudnak klienseket fogadni.

Amennyiben Önnek azonnal segítségre van szüksége vagy öngyilkossági veszélyeztetettség áll fenn, kérjük haladéktalanul keresse fel háziorvosát, ill. az illetékes, akut pszichiátriai szakorvosi ellátást nyújtó intézményt (pszichiátriai szakambulancia (SZTK), területileg illetékes kórház pszichiátriája stb.), vagy hívja az általános segélyhívó számot: 112.

További, krízishelyzetben Magyarországon ingyenesen hívható telefonszám: 116-123.

Külföldről térítés ellenében hívható magyar lelki elsősegély telefonszámok: +36 66 441 300, +36 62 436 570, +36 88 422 205

Rólunk mondták

Visszajelzések – klienseink tapasztalatai kollegáinknál

„Már évek óta küzdöttem a munkahelyi stresszel és a túlterheltséggel. A pszichológiai tanácsadás segítségével végre megtaláltam az egyensúlyt és a megküzdési stratégiákat a mindennapi kihívások kezelésére. Nagyon hálás vagyok a segítségért!”

Emese, jogász
„Az egyedüllét gyakran magával hozza a magány és az elszigeteltség érzését. A pszichológiai tanácsadás segítségével újra megtaláltam az önbizalmam és a belső békémet. Köszönettel tartozom a pszichológusnak a támogatásért és a segítőkész hozzáállásáért.”
Orsolya, könyvelő

“Frissdiplomásként hosszú ideig nem találtam a helyemet sem az életben, sem a munkaerőpiacon. Most már tudom, hogy kapunyitási pánikom volt. A tanácsadási alkalmak révén elkezdtem hinni magamban és a jövőbemben, megértettem mi áll az önszabotázsba torkolló halogatásaim hátterében és sokkal bátrabban vállaltam be olyan új helyzeteket, amiket korábban kikerültem. A magamba fektetett munka meghozta a várt eredményt az életem különböző területein”

T., programozó

Csapatunk

Minőségbiztosításunk záloga, hogy pszichológusként nem csak a klienseink számíthatnak a szakmaiságunkra, hanem közösségként egymást is támogatjuk a szakmai fejlődésben.

Kérjen időpontot

Pszichológusainkhoz személyesen is tud időpontot kérni. Lépjen kollégáinkkal közvetlenül kapcsolatba!