Család-és párterápia

A konzultáció során a párok kapcsolatában és a családban megjelenő konfliktushelyzeteket tárjuk fel, tudatosítjuk és találunk rájuk közösen megoldást. A párkapcsolati és családi tanácsadás során a pár önismeretének gazdagításával segítünk megtalálni azt az utat, mely hozzásegít őket a problémák leküzdéséhez, a közös fejlődéshez és a valódi együttlétek újjáépítéséhez és újjáéléséhez.

Mikor érdemes pár-és családterapeutához fordulni?

Párteraputa felkeresését abban az esetben ajánljuk, ha a pár tagjai úgy érzik, hogy bizonyos problémáik vissza-visszatérnek életükbe, rendre hasonló konfliktusok mentén zajlanak vitáik.

Legtöbbször az alábbi élethelyzetek mentén indokolt a párterápia:

• életciklus váltások (házasságkötés, gyermekek születése, gyermekek kirepülése, serdülő gyermek a családban)
  • hosszú ideje fennálló párkapcsolati konfliktus, kommunikációs nehézségek
  • gyermeknevelési kérdések
  • válási krízis
  • szexuális problémák
  • prevenció (férj/feleség és szülői szerepre való felkészülés)

Mennyi ideig tart a konzultáció?

A konzultáció során pár vagy a család minden tagja együtt van jelen, a konzultációt két szakember vezeti, általában kétheti rendszerességgel 90 perc időtartamban.

Rólunk mondták

Visszajelzések – klienseink tapasztalatai kollegáinknál

„Azért fordultunk párkapcsolati tanácsadásért, mert úgy éreztük, hogy elveszítettük a valódi kapcsolatot egymással, elfáradtunk a mindennapi konfliktusokban és a hétköznapok mókuskerekében is, mint pár. A pszichológusok segítségével hatékony kommunikációs módszereket és konfliktuskezelési startégiákat tanultunk meg alkalmazni, amelyek újra felpezsdítették a kapcsolatunkat. Hálásak vagyunk azért a támogatásért, amit kaptunk.”

Zsófi és Márk
„Egy súlyos párkapcsolati krízis, megcsalás után fordultunk segítségért. A tanácsadók empatikusak és megértőek voltak, és segítettek minket abban, hogy újra megtaláljuk az egymás iránti szeretetet és tiszteletet. Felfedeztük személyes felelősségünket is a történtekben és a tanácsadási folyamat révén egy újabb és jó értelemben más fejezetben tudtunk folytatni a kapcsolatunkat, mint ahol abbahagytuk. Hosszú utat tettünk meg,de mára valljuk, hogy egy ilyen esemény is túlélhető, ha mindkét fél mer ebben hinni és tenni a kapcsolat megmentéséért”.
Enikő és Gergő
„Nem gondoltam volna, hogy a családi- és párkapcsolati tanácsadás ennyire meghatározó lehet a kapcsolatunk szempontjából. A tanácsadók segítségével megtanultunk jobban együttműködni, megosztani az érzéseinket és támogatni egymást a nehéz időkben. Azóta sokkal erősebbek vagyunk, és tudjuk, hogy bármilyen kihívásba is kerülünk, képesek vagyunk azt együtt leküzdeni.”
András és Orsi

Kérjen időpontot

Pszichológusainkhoz személyesen is tud időpontot kérni. Lépjen kollégáinkkal közvetlenül kapcsolatba!